ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7775393
*
nr 777 5393
Spegel
oval, 53 x 42
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2012
kl 17:28:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 21:16:51
1
100 kr
17/9 17:23:37
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 777 5393
Spegel
oval, 53 x 42
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 21:16:51 | 1 | 100 kr |
17/9 17:23:37 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.